Specijalizirana edukacija
Kako razumjeti sebe i druge
Uvod u Nenasilnu komunikaciju
ZA STUDENTE I MLADE (od 18 do 25 godina)
Voditeljice edukacije: Irena Sever Globan i Leali Osmančević
Odnosi koje njegujemo i razvijamo sa sobom i drugima određuju kvalitetu našeg života. Komunikacijski model Nenasilne komunikacije Marshalla B. Rosenberga nudi alate i mogućnost preoblikovanja načina na koji se izražavamo i čujemo druge. Na ovoj dvodnevnoj edukaciji o osnovama Nenasilne komunikacije naučit ćete kako vaše riječi umjesto uobičajenih automatskih reakcija mogu postati svjesni odgovorni čvrsto utemeljeni u svijesti o tome što opažate, osjećate i želite. Sudjelovanjem ćete dobiti alate za iskreno i jasno izražavanje, razumijevanje drugih s poštovanjem i empatijom te kako nenasilno reagirati u konfliktnim situacijama. Edukacija je namijenjena svima koji traže jednostavnu strukturu koju mogu odmah primijeniti u poslovnom i privatnom okruženju.
Teme radionice:
– Uvod u Nenasilnu komunikaciju
– Komunikacija koja poboljšava život vs. komunikacija koja otuđuje
– 4 osnovna koraka Nenasilne komunikacije (opažanje, osjećaji, potrebe, molba)
– Razlika između opažanja i procjena
– Razlika između osjećaja i pseudoosjećaja
– Razlika između potreba i strategija
– Razlika između molbi i zahtjeva
– Slušanje i davanje empatije
– 4 načina slušanja
Napomene:
Cijena: : 100 EUR-a + PDV, ukupno: 125 EUR-a
Popust je već uračunat u cijenu, kao i kava/čaj, voda/sok i grickalice, a ručak nije osiguran.
Prijave do 23. listopada 2024. na e-mail adresu: hum.mirenje@gmail.com
Broj sudionika/ca na edukaciji ograničen je na maksimalno 15, a HUM pridržava pravo odgoditi održavanje ako se na edukaciju do isteka dana prijave prijavi manje od 8 polaznika.
Nakon edukacije polaznici/e će dobiti potvrdu o sudjelovanju.
O voditeljicama:
Irena Sever Globan doktorica je komunikacijskih znanosti i diplomirana teologinja. Radi kao sveučilišna profesorica te predaje predmete vezane za komunikacije i medije. Završila je edukacije iz logoterapije te je volontirala kao bračna savjetnica u Obiteljskom centru Caritasa Zagrebačke nadbiskupije. U procesu je certifikacije za trenericu Nenasilne komunikacije po modelu Marshalla Rosenberga. Živi u Zagrebu, majka je dviju djevojčica, a u slobodno vrijeme uživa u čitanju knjiga, gledanju filmova, putovanjima svijetom i cjeloživotnome učenju.
Leali Osmančević je doktorica informacijskih i komunikacijskih znanosti te je zaposlena na Odjelu za komunikologiju Hrvatskoga katoličkog sveučilišta. Završila je osnovni i intenzivni program i trening u području nenasilne komunikacije te je završila i usavršavanje na međunarodnom intenzivnom treningu SAYIT (Slovenian Yearly Intensive Training in Non-Violent Communication). Vodila je projekte medijskoga opismenjavanja djece, mladih i odraslih te prevencije međuvršnjačkoga nasilja kao i radionice komunikacijskih vještina i javnoga nastupa za različite dobne skupine. Autorica je niza radova iz područja znanstvenog interesa koji je usmjeren na teme djece i medija, komunikacijskih vještina, interpersonalne i suosjećajne komunikacije, digitalnih pismenosti te medijskoga prikaza relevantnih društvenih pitanja i ranjivih društvenih skupina s ciljem zaštite i jačanja ljudskih prava i dobrobiti. Volontira u Hrvatskoj udruzi za medijaciju (HUM) i Hrvatskom društvu bračnih i obiteljskih savjetovatelja (HRD BiOS).